Home / Entertainment / “डमरूको डण्डिबियो” चितवनमा” (भीडीयो शहित)

“डमरूको डण्डिबियो” चितवनमा” (भीडीयो शहित)

चितवन चैत्र २९- सरकारले गत बर्ष मात्रै डण्डीबियोलाई राष्ट्रिय खेलबाट हटाएर भलिबललाई राष्ट्रिय खेल बनाएको थियो । सरकारको उक्त निर्णयको कतै स्वागत भयो त कतै असन्तुष्टीको आवाज पनि उठ्यो । त्यसको ठिक १ बर्ष पछी डण्डीबियोकै कथा बस्तुमा आधारीत चलचित्र डमरूको डण्डिबियो निर्माण भएको छ । जसले राज्यबाटै एककिसीमले अपहेलित जस्तै बनेको डण्डीवियो खेलको प्रवद्र्धनमा टेवा पुग्ने विश्वास गरीएको छ ।
चलचित्र आँउदो बर्ष २०७५ को बैशाख २१ गतेबाट देशभर एक साथ प्रदर्शन हुँदैछ । प्रदर्शन मिती नजिकिदै गर्दा यतीबेला चलचित्र युनिट प्रचार प्रसारमा ब्यस्त रहेको छ । यसै क्रममा मोफसलको प्रचार प्रसारमा निस्किएको चलचित्र युनिट आज चितवन आईपुगेको छ । चलचित्रका निर्माता बिनोद गुरुङ, लेखक तथा नायक खगेन्द्र लामिछाने, कलाकार बुद्दी तामाङ, लक्ष्मी बर्देवा लगाएतको कलाकार सहित चितवन आईपुगेको चलचित्र युनिटले बिहीवार पत्रकार सम्मेलन सम्पन्न गरेको छ ।
पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै चलचित्रका लेखक तथा नायक खगेन्द्र लामिछानेले चलचित्र एउटा फेमली स्पोर्टस ड्रामा जनरामा निर्माण भएको बताउनुभयो । डण्डिबियो नेपालको पुरानो खेल भए पनि अहिले यो खेल लोप हुँदै गएकाले यसलाई पुनर्जा्गित गराउन चलचित्र निर्माण गरिएको पत्रकार सम्मेलन मार्फत लामिछानेले जानकारी गराउनुभयो । सानोमा डन्डिबियो खुब खेलिन्थ्यो बाल्यकाल सम्झदै लामिछानेले भन्नुभयो तर उबेला नियम थाहा थिएन अहिले नियम बुझेर खेल्दा झनै रमाइलो हुँदो रहेछ । चलचित्रमा आफ्नो भूमिका डमरू नामक एक युवकको भएको लामिछानेले बताउनुभयो जो डण्डिबियो खेललाई पुनर्जा्गित गराउन संघर्ष गर्छ ।
यस्तै चलचित्रका अर्का कलाकार बुद्दी तामाङले चलचित्र हेरुन्जेल दर्शकले मनोरन्जन लिने बताउनुभयो । चलचित्र राम्रो बनेको छ, हेरुन्जेल दिक्क लाग्दैन, तामाङले भन्नुभयो । चलचित्रमा आफ्नो भूमिकाबारे भने तामाङले खास्सै खुलाउनुभएन । मलाई दर्शकले अहिलेसम्म कमेडी भूमिकामा देख्नुभएको छ, तर यो चलचित्रमा कस्तो भूमिका छ भनेर थाहा पाउन भने चलचित्र नै हेर्नुपर्ने भन्दै दर्शकलाई हलसम्म पुग्न निम्ता पनि गर्नुभयो ।
निर्माता बिनोद गुरुङले चलचित्रको ७५ प्रतिशत सुटिङ लम्जुङको घले गाँउ तथा २५ प्रतिशत सुटिङ काठमाण्डौंमा गरिएको बताउनुभयो । सुरुमा ७०, ८० लाख लगानी अनुमान गरेर निर्माण सुरु गरिए पनि बनाउदै जाँदा लागानी करोड भन्दा माथि पुगेको जानाकारी दिनुभयो । चलचित्रमा कुनै पनि किसिमको कम्प्रमाईज नगरिएकाले लगानी बढेको निर्माता गुरुङले बताउनुभयो । चलचित्रका निर्देशक छेतन गुरुङ पोस्ट प्रोडक्सनमा ब्यस्त रहेको र नायिका मेनुका प्रधानको खुट्टामा चोट लागेका कारण प्रचार प्रसारमा उपस्थित हुन नसकेको निर्माता गुरुङले जानाकारी दिनुभयो । बैशाख २१ गते नेपाल सहित अस्ट्रेलियामा पनि एक साथ प्रदर्शन हुने समेत निर्माता गुरुङले बताउनुभयो । चलचित्रकी कलाकार लक्ष्मी बर्देवाले चलचित्रमा आफ्नो भूमिका एउटा सामान्य गाँउको युवतीको रुपमा रहेको बताउनुभयो ।
यसैबिच पत्रकार सम्मेलन मार्फत पत्रकारहरुलाई चलचित्रको ट्रेलर समेत देखाइएको थियो । बैशाख २१ गतेबाट प्रदर्शनमा आउने तयारीमा रहेको चलचित्रमा छेतन गुरुङको निर्देशन रहेको छ भने बिनोद गुरुङ र नोर्बु छिरिङ घलेको लगानी रहेको छ । चलचित्रको ट्रेलर तथा तिते पाती बोलको गीत युट्युबमा यसअघिनै सार्वजनिक भईसकेको छ ।

 

About Editor Hamrofm

Check Also

क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकार थप छलफलमा

चितवन २९ कार्तिक– क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकारले यसबारे थप …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *