Home / Entertainment / चितवनमा ‘पांँचौ राष्ट्रिय औद्योगिक प्रदर्शनी’ सुरु,मुख्यमन्त्रीद्धारा उद्घाटन

चितवनमा ‘पांँचौ राष्ट्रिय औद्योगिक प्रदर्शनी’ सुरु,मुख्यमन्त्रीद्धारा उद्घाटन

चितवन,चैत २३- चितवनमा आजदेखी ‘पांँचौ राष्ट्रिय औद्योगिक प्रदर्शनी’ सुरु भएको छ । प्रदर्शनीको प्रदेश नम्वर ३ का मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले उद्घाटन गर्नुभयो । प्रदर्शनी उद्घाटन गर्दै मन्त्री पौडेलले प्रदेश नम्वर ३ लाई कृषी,पर्यटन र उद्योगको हबको रुपमा विकास गर्ने वताउनुभयो । उहाँले प्रशस्त सम्भावनाले भरिएको प्रदेश ३ लाई दु्रत रुपमा विकास गरेर संमृद्धी तर्फ लगिने वताउनुभयो ।

देशमा रोजगारी सृजनाका लागी उद्योगी व्यवसायीको महत्वपूर्ण भूमिका रहेको भन्दै मुख्यमन्त्री पौडेलले लगानीमैत्री वतावरण निर्माण गर्नका लागी प्रदेश सरकार तयार रहेको वताउनुभयो । किसान र उद्योगीले उत्पादन गरेका बस्तुको बजारिकरणका लागी प्रर्दशन निकै महत्वपूर्ण हुने उहाँको भनाई छ । यस्तै कृषी सहकारी तथा भूमिव्यवस्था मन्त्री दावादोर्जे लामाले कृषी र पर्यटन संमृद्धीको आधार भएको वताउनुभयो । उहाँले ३ नम्वर प्रदेश सबै कुराले सम्पन्न भएको भन्दै विकास र संमृद्धीका लागी सवै एकजुट हुनुपर्ने बताउनुभयो । ५ दिन सम्म चल्ने औद्योगिक प्रर्दशनीमा २ सय बढी स्टल राखिएको छ । प्रदर्शनीमा औद्योगिक बस्तुको प्रत्यक्ष अवलोकन, उत्पादन र उपभोक्ताबीच प्रत्यक्ष भेटघाट र परामर्श, उद्योग प्रवद्र्धन परिसर, व्यापार प्रबद्र्धधन परिसर, महिला उद्यमी परिसर, रोजगार प्रवद्र्धन परिसर, कृषि तथा पशुजन्य उत्पादन परिसर, होटल तथा रेष्टुरेन्ट परिसर रहेका छन् ।

About Editor Hamrofm

Check Also

नौ दिने नेतृत्व विकास तथा उद्घोषण तालिम सम्पन्न।

श्रावण ६ चितवन श्री गणेशमन्दिर टोल बिकास संस्था भरतपुर ५ नारायणपुरको आयोजना तथा हाम्रो एफ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *