Home / Entertainment / चित्रवन रंगशाला निर्माण अलपत्र, धुर्मुसलाई प्रस्ताव गर्ने महानगरको तयारी

चित्रवन रंगशाला निर्माण अलपत्र, धुर्मुसलाई प्रस्ताव गर्ने महानगरको तयारी

चितवन,चैत १८- पश्चिम चितवनको नयाँ बजार क्षेत्रमा निर्माण थालिएको चित्रवन रंगशाला अलपत्र परेको छ । अब अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशाला निर्माणमा जुटेका कलाकार सिताराम कट्टेल धुर्मुसलाई प्रस्ताव गर्ने तयारी छ । रंगशाला बनाउन १० विगाहा अधिग्रहण गरिएको छ । त्यहाँ ३३० मिटर कम्पाउण्ड वाल लगाइएको छ भने प्याराफिटको केही काम भएको छ । तर, डीपीआर नबन्दा काम अघि बढेन । बजेट र डीपीआरका कारणले निर्माण अलपत्र परेको रंगशाला निर्माण समितिका सचिव टुकमान गुरुङले जानकारी दिए । उका अनुसार ४ विगाहामा फुटवलको र साँढे पाँच विगाहामा क्रिकेटको स्टेडियम बनाउने योजना छ । दशरथ रंगशालाभन्दा दोब्वर क्षमताको ३० हजार जना अट्ने प्याराफिट बनाउन सकिने सचिव गुरुङको भनाइ छ । दशरथ रंगशालामा १७ हजार अट्ने क्षमता छ । राष्ट्रिय खेलकुद परिषद र जिल्ला खेलकुद विकास समितिले डिपिआर यो आर्थिक बर्षभित्र बनाउने भनेपनि केही काम नभएको सचिव गुरुङको गुनासो छ । तत्कालीन प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चितवन प्याकेज अन्तर्गत ५० लाख रकम यो रंगशाला निर्माणमा विनियोजन गरेपनि १९ लाख ३० हजार मात्रैं खर्च भयो । बाँकी रकम फि्रज भयो । युवा तथा खेलकुद मन्त्रालयबाट प्राप्त १५ लाख र चितवन अन्र्तराष्ट्रिय युवा समुहबाट प्राप्त रकमबाट मैदान सम्याउने काम गरिएको छ ।

धुर्मुसलाई अफर गर्ने महानगरको तयारी

पछिल्लो समय एकीकृत वस्तीहरु बनाएका कलाकार सिताराम कट्टेल -धुर्मस) अहिले क्रिकेट रंगशाला निर्माणमा जुटेका छन् । उनी जग्गाको खोजीमा जुटेका छन् । भरतपुर महानगरपालिकाले उनी धुर्मुसलाई चित्रवन रंगशाला बनाउन प्रस्तावगर्ने तयारी गरेको छ । महानगरले धुर्मसलाई चितवनमा रंगशाला निर्माणका लागि आवश्यक जग्गा उपलब्ध गराउन सकिने बताएको हो । मेयर रेणु दाहालले यसबारे महानगरले सकारात्मक कदम चाल्ने बताइन् । भरतपुर महानगरले चालु बर्षको बजेटमा रंगशाला निर्माणका लागि भन्दै एक करोड रकम विनियोजन गरेको छ । सो रकमबाटै काम सुरुवात गराउन सकिने महानगरका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत प्रेमराज जोशीले जानकारी दिए ।

About Editor Hamrofm

Check Also

क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकार थप छलफलमा

चितवन २९ कार्तिक– क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकारले यसबारे थप …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *