Home / health / चितवनमा आर्थिक गणनाका लागि गणक तयार

चितवनमा आर्थिक गणनाका लागि गणक तयार

चितवन, चैत १८ – यही वैशाख १ गतेबाट नेपालमा पहिलो पटक हुन लागेको आर्थिक गणनाका लागि गणक छनोट प्रक्रिया सम्पन्न भएको छ । जिल्ला तथ्यांक कार्यालयका प्रमुख जीवनाथ आचार्यका अनुसार ८२ गणक छनोट भइसकेका र १२सुपरीवेक्षक अन्य कार्यालयबाट काजमा झिकाइँदै छ । गणक र सुपरीवेक्षकलाई यही चैत २१ गतेबाट तालीम दिने र तालीमपछि जेठ मसान्तसम्ममा आर्थिक क्रियाकलाप हुने ठूला औद्योगिक प्रतिष्ठानदेखि फुटपाथमा व्यापार गर्नेसम्मलाई गणनामा समावेश गरिँदै छ । मासिक आम्दानी, खर्च, रोजगारीको अवस्था, दर्ता लगायतका विषयमा गणकहरुले जानकारी लिनेछन् । यसबाट देशको कूल ग्रार्हस्थ उत्पादन, कुन क्षेत्रको कस्तो छ र कस्तो योगदान दिइरहेको छ, भन्ने विषयमा प्रस्ष्ट हुने उहाँले बताउनुभयो । कार्यालयले सबैलाई गणना कार्यमा सहयोग पु¥याउन आग्रह पनि गरेको छ ।

About Editor Hamrofm

Check Also

हाम्रो एफ.एम.९४ मेगाहर्जद्धारा ब्यवसायी एवं शुभ चिन्तकहरु संग भेटघाट तथा छलफल कार्यक्रमको सुरुवात

चितवन १६ असोज– हाम्रो एफ.एम.९४ मेगाहर्जले ब्यवसायी एवं शुभ चिन्तकहरु संगको सम्बन्धलाई अझ प्रगाढ बनाउने …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *