Home / News / Local / चितवनमा एक्सपर्ट कलेज प्रिमियर लिग क्रिकेट हुने

चितवनमा एक्सपर्ट कलेज प्रिमियर लिग क्रिकेट हुने

चितवन, चैत ३– चितवनमा एक्सपर्ट कलेज प्रिमियर लिग क्रिकेट २०१८ हुने भएको छ । नेपालय इन्टरनेशनलको आयोजना यही चैत १३ गतेदेखि नारायणगढस्थित क्याम्पाचौरमा प्रतियोगिता हुन लागेको हो । आयोजकले आज नारायणगढमा पत्रकार सम्मेलन गरि प्रतियोगिताको तयारी बारे जानकारी दिएको हो । एक्सपर्ट कलेज प्रिमियर लिग क्रिकेटका म्यानेजिङ डाईरेक्टर सुवास प्रधानले प्रतियोगितामा चितवनका १४ वटा भन्दा बढि कलेज टिमको सहभागिता रहने जानकारी दिनुभयो । “चितवनका सबै कलेजहरुलाई सहभागिताका लागि अनुरोध गरेका छौं, १४ वटा भन्दा बढि कलेजले सहभागिता जनाउने प्रतिवद्धता जनाई सकेको छ”–प्रधानले भन्नुभयो । उहाँले नेपालमा क्रिकेट विकासका लागि कलेजस्तरीय क्रिकेट प्रतियोगिता आयोजना गरिएको बताउनुभयो । प्रतियोगिताका विजेताले क्षेत्रीय प्रतियोगिता खेल्न पाउनुको साथै प्रत्येक खेलाडीले ड्युज व्याट, ट्रफी र मेडल प्राप्त गर्ने र उपविजेताले चार वटा ड्युज व्याट, ट्रफी र मेडल प्राप्त गर्ने प्रधानले बताउनुभयो । पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै पूर्व राष्ट्रिय कप्तान राजु खड्काले नेपालले एक दिवसीय मान्यता पाउँदैमा क्रिकेटको विकास नहुने भन्दै स्कूल र कलेजस्तरमै खेलाडी उत्पादन तर्फ ध्यान दिनुपर्ने बताउनुभयो । “हामी ७० जना खेलाडीको भरमा ठूलो सपना देख्दैछौं, यही अवस्थामा रहे चार वर्षपछि हामी कसरी अघि बढ्न सक्छौं”–खड्काले प्रश्न गर्नुभयो । उहाँले एक्सपर्ट कलेज प्रिमियर लिगले नयाँ–नयाँ खेलाडी उत्पादन गर्नमा सघाउ पु¥याउनेमा विश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।

यस्तै चितवन क्रिकेट संघका अध्यक्ष कैलाश प्रधानले चितवनमा यस्ता किसिमका प्रतियोगिताले खेलाडीहरुलाई अवसर प्रदान गर्ने बताउनुभयो । चितवनमा क्रिकेट खेल मैदान अभावमा पनि खेलाडीले राम्रो प्रदर्शन गरिरहेको भन्दै यस किसिमका प्रतियोगितालाई निरन्तरता दिनुपर्ने बताउनुभयो । पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै नीजि कलेजहरुको संस्था हिसान चितवनका अध्यक्ष भुपेन्द्र धितालले नेपालले क्रिकेट एक दिवसीय मान्यता पाई सकेको अवस्थामा क्रिकेट र शिक्षालाई संगै लैजानुपर्ने बताउनुभयो । “नेपाललाई विश्वमा चिनाउन क्रिकेट गतिलो माध्यम बनेको छ, अब खेलकुद र शिक्षासंगै संगसंगै लैजानुपर्छ”–अध्यक्ष धितालले भन्नुभयो । सोही कार्यक्रममा बोल्दै एक्सपर्ट एजुकेशन एण्ड भिसा सर्भिसेस चितवनका प्रवन्ध निर्देशक डिल्लीराम अधिकारीले नेपालमा क्रिकेटको क्रेज बढिरहेको बेला सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तरगत क्रिकेटको विकासका लागि सहयोग गर्दै आईरहेको बताउनुभयो । उहाँले आगामि दिनमा पनि क्रिकेटलगायत खेलकुदको विकासका लागि सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाउनुभयो ।

About Editor Hamrofm

Check Also

क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकार थप छलफलमा

चितवन २९ कार्तिक– क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकारले यसबारे थप …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *