Home / News / Local / राजश्वमा कडाई गर्दै भरतपुर महानगर,व्यवसाय कर उठाउन ७ टोली परिचालन

राजश्वमा कडाई गर्दै भरतपुर महानगर,व्यवसाय कर उठाउन ७ टोली परिचालन

चितवन,फागुन २६- चितवनको भरतपुर महानगरपालिकाले व्यवसाय कर उठाउन शुक्रवारबाट ७ टोली परिचालन गरेको छ ।प्रक्षेपण गरिएको ६४ करोडको आन्तरिक आय उठाउन महानगरपालिकाले नगरकार्यपालिका सदस्यहरुलाई संयोजक तोकेर टोली खटाएको हो ।एक टोलीमा ५ जना सदस्य छन् । महानगरले चालु आवको फाल्गुणसम्म १५ करोड मात्रै आन्तरिक आम्दानी गर्न सकेको लेखा अधिकृत जगन्नाथ आर्यालले जानकारी दिए । आर्यालका अनुसार परिचालित टोलीले व्यवसाय कर उठाउने, नविकरण नगर्ने व्यवसायीहरको नविकरण गर्ने र करको दायारामा ल्याउन जनचेतनामूलक कार्यक्रम गर्नेछ । महानगरले हालैं ५ देखि २ सय प्रतिशतसम्म व्यवसाय कर बढाएको छ । करलाई वैज्ञानिक र समय सापेक्ष बनाउन यस्तो निर्णय गरिएको आर्यालको दावी छ ।परिचालित टोलीले व्यवसाय करका बारेमा जनताको धारणा, जिज्ञासा र सुझावहरु पनि संकलन गर्नेछ । टोलीले ३ देखि ५ वटासम्म वडासम्म हेर्नेछ । हाल एक महिनाका लागि खटाइएको टोलीको रिर्पोट र कार्य सम्पादनको स्तरहेरी चरण चरणमा कार्यक्रम गरिने लेखा अधिकृत आर्यालले जानकारी दिए ।

About Editor Hamrofm

Check Also

क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकार थप छलफलमा

चितवन २९ कार्तिक– क्याबिनेटको निर्णय तत्काल सार्वजनिक नगर्ने नीतिप्रति सर्वत्र आलोचना भएपछि सरकारले यसबारे थप …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *