Home / Entertainment / साहित्यकार ईन्द्र रेग्मि द्धारा लिखित तीन वटा कृर्तिको बिमोचन

साहित्यकार ईन्द्र रेग्मि द्धारा लिखित तीन वटा कृर्तिको बिमोचन

आशा खरेल/चितवन, फागुन २०- साहित्यकार ईन्द्र रेग्मि द्धारा लिखित तीन वटा कृर्तिको हिजो बिमोचन गरिएको छ । जनसांस्कृतिक महासंघ चितवन, साहित्य संगम चितवन र प्रगतीशिल लेखक संघ चितवनको समयुक्त आयोजनामा ईन्द्र प्रसाद रेग्मीका कृतिहरु अनुहारको म्याराथन, समयको शल्यक्रिया, बिर्सन सकिएन त तिनवटा लेख सङग्रह र संस्मरणको लोकापर्ण गरिएको हो । लेखक रेग्मीका कृतिको समालोचना गर्दे समालोचक डि आर पोखरेलले देश, जनताप्रति र आफ्नै पार्टीका आस्थाप्रति पार्टीहरु बिचलित बनेको समयमा देश र जनताप्रति संबेदनशिल व्यक्तिको दस्ताबेजको रुपमा समयको शल्यक्रिया कृति रहेको बताउनुभयो । उहाले कृतिमा व्यग्यप्रहार र हरेक बिषयबस्तुमा सहमति , असहमति दुबै प्रस्तुत गरेर सुन्दर रुपमा प्रस्तुत गर्न सफल भएको उल्लेख गर्नुभयो । समालोचक पोखरेलले यथार्थपरक समासामयीक, जनसरोकार र सरल अभिव्यक्ति दिने लेखक रेग्मीको खुबी रहेको बताउनुभयो । कार्यक्रममा बोल्दै साहित्यकार सरिता तिवारीले ईन्द्र रेग्मी नाम संगै एक अस्तित्व वान र प्रतिबद्ध लेखक रहेको बताउनुभयो । उहाले कृति प्रभाबशाली र पठनिय बनेको समेत उल्लेख गर्नुभयो । कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य व्यक्त गर्दे बिपिन पाठकले समाजमा बर्गभेद हटाएर सबैको हकहित र संरक्षण गर्नुपर्छ भनेर लाग्ने तथा हुँदा खाने बर्गका लागि लेख्ने लेखक ईन्द्र प्रसाद रेग्मी रहेको बताउनुभयो । कृतिको लेखक रेग्मीकी नातिनी ईशा रेग्मीले हजुरबाबा द्धारा लिखित कृतिहरुको बिमोचन गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा विमोचित कृतिबारे वरिष्ठ निबन्धकार रामबाबु घिमिरे, द्वारिका नेपाल, प्रेम रिमाल,सरिता तिवारी, उदय अधिकारी, कपिल अज्ञातलगायतले टिप्पणी गरेका थिए । अहिलेसम्म लेखक रेग्मीका लेख, हाईकु , कबिता सङग्रह र संस्मरण गरि ६ वटा कृतिहरु प्रकाशित रहेका छन । २)६८ सालमा पनि रेग्मीका तीनवटा कृति एकै पटक बिमोचन गरिएको थियो ।

About Editor Hamrofm

Check Also

भरतपुर वडा नम्बर ८ मा नि:शुल्क सिपमुलक तालिम शुरु

चितवन १० चैत्र – भरतपुर महानगरपालिका वडा नम्बर ८ र स्कुल अफ हेल्थ साईन्स भरतपुरको …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *