Home / News / International / राष्ट्रपति निर्वाचनका लागि अमेरिकाको रिपब्लिकन पार्टीले डोनाल्ड ट्रम्पलाई उम्मेदवार बनाउने

राष्ट्रपति निर्वाचनका लागि अमेरिकाको रिपब्लिकन पार्टीले डोनाल्ड ट्रम्पलाई उम्मेदवार बनाउने

श्रावण ५– नोबेम्बरमा हुने राष्ट्रपति निर्वाचनका लागि अमेरिकाको रिपब्लिकन पार्टीले डोनाल्ड ट्रम्पलाई उम्मेदवार बनाउने निर्णय गरेको छ । त्यस्तै उपराष्ट्रपति पदका लागि इंन्डियानाका गर्भनर माइक पेस उमेदवार हुनेछन् । ओहायो राज्यमा जारी रिपब्लिकन पार्टीको सम्मेलनमा ट्रम्पलाई पार्टीका तर्फबाट उम्मेदवार बनाउने निर्णय गरिएको हो । सम्मेलनको दोस्रो दिन उनलाई बहुमत मिलेको हो । विभिन्न राज्यबाट सम्मेलनमा सहभागी प्रतिनिधिहरुले दिएको समर्थनका आधारमा ट्रम्पलाई उमेदवार बनाउने निर्णय भएको हो । पार्टीको तर्फबाट आधिकारिक उम्मेदवार बन्ने दौडमा रहेका अरु १६ जनालाई पछि पार्दै ट्रम्पले यो सफलता पाएका हुन् । ट्रंपले राष्ट्रपति पदको उमेदवारीको आधिकारिक स्वकार भोली मात्रै गर्नेछन् ।

About Editor Hamrofm

Check Also

ट्रम्पलाई किमको धम्की : जहिले पनि भेट्न तयार छु, तर सम्झौता लागू गर !

प्योङयाङ : उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई चेतावनी दिँदै जुनसुकै समयमा …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *